ای اف تی (ضربه تراپی)

قواعد سایت (حتماً بخوانید!!)

لطفاً توجه داشته باشید که کلیه مطالبی که در این سایت می ­بینید با صرف وقت و هزینه­ شخصی تهیه شده ­اند. تاکنون هیچ نهاد حقیقی یا حقوقی حتی یک ریال بابت اینها کمکی نکرده است. هیچ وامی هم برای این کار نگرفته ­ام. از هر گونه کمک معنوی نیز محروم بوده­ ام. تا به امروز نه تنها هیچ کسی حتی به اندازه­ نگارش یک سطر نیز مرا یاری نداده است بلکه بسیاری از هم ­وطنان ناسپاس علاوه بر این که حقم را خورده ­اند رکیک­ترین فحش­ها را هم نثارم نموده ­اند. لذا حق خود می­دانم که قواعد زیر را برای استفاده از مطالبی که در این سایت می ­بینید وضع نمایم. هرگونه تخطی از اینها را مطلقاً حرام می ­دانم و هرگز، به هیچ وجه و برای هیچ کسی به آن راضی نخواهم شد:

1-      چنانچه مطلبی را قبل از مرداد 91 از سایت گرفته­ اید و بهای آن را هم پرداخت کرده ­اید هیچ منعی در استفاده­ شخصی از آن وجود ندارد. اما بدیهی است که نمی ­توانید آن را به دیگران بدهید.

2-      هرگونه فحاشی منجر به ممنوعیت ورود افراد به سایت و یا استفاده از مطالب (حتی آنهایی که در رایانه خود ذخیره کرده­ اند) می ­گردد. در این مورد هیچ استثنایی وجود ندارد. کسانی هم که تا کنون فحش داده ­اند تا ابد مجاز به استفاده از هیچ یک از آثارم، اعم از رایگان و غیر رایگان، نیستند. (اگر کسی فهمید که چرا عده ­ای پس از استفاده از مطالب، که بعضاً رایگان هم هستند، بدون هیچ توضیحی نامه ­های سراسر فحش می ­نویسند به من هم خبر بدهد.)

3-      کلیه کسانی که تا قبل از تغییرات سایت یعنی اوایل مرداد 91 آثارم را به سرقت برده ­اند فقط و فقط به شرط تسویه حساب کامل می ­توانند مجدداً از آنها و یا آثار جدید استفاده کنند. در مورد ایشان حتی یک ریال هم تخفیف قائل نمی ­شوم. برای تسویه حساب فقط تا پایان تابستان 91 فرصت دارند و پس از آن ورود ایشان به سایت و یا هرگونه استفاده از مطالبم تا ابد ممنوع می­باشد. شان سایت را بالاتر از آن می ­دانم که آمار آن با حضور سارقان افزایش یابد.

4-      سرقت هر یک از آثارم بعد از مرداد 91 منجر به ممنوعیت ابدی هر گونه استفاده­ سارق از کلیه­ آثار می­گردد. هیچ استثنایی هم وجود ندارد.

5-      عده­ ای برای سرقت آثارم کلاه شرعی درست کرده ­اند. برخی هم با تظاهر به مسلمانی عرضه رایگان آثار را وظیفه­ من دانسته ­اند. مرا امر به معروف کرده ­اند که باید (!؟) مجانی بدهی. ورود ایشان به سایت و هرگونه استفاده از مطالب آن را تا ابد ممنوع می­دانم. تا ببینم و ببینند که چقدر مسلمانند.

6-      هر گونه کپی برداری، تکثیر یا هدیه دادن مطالب اکیداً ممنوع است. تنها آثار رایگان را می­ توانید به دیگران بدهید. از میان بقیه مطالب نیز فقط به اندازه­ حداکثر 50 صفحه یا دو فایل تصویری یا صوتی، آن هم به قصد ترغیب افراد به اخذ اشتراک سایت، می­ توانید به آنها هدیه بدهید (نه این که بفروشید). هیچ استثنایی هم وجود ندارد.

7-    به چشم خود دیده­ ام که عده­ ای بدون اجازه آثارم را در سی ­دی گرد آورده­ اند و می­فروشند. اگر چنین موردی را دیدید بدانید که این کار قطعاً سرقت محسوب می­شود.

8-      صاحبان نرم ­افزارها و سایت­ها می­توانند در قالب قرارداد از برخی از آثار استفاده نمایند.

9-  در مورد کسانی که تاکنون به دلایل مختلف آنها را مجاز به استفاده­ رایگان دانسته ­ام این وضعیت کماکان ادامه دارد.

10-  استفاده از کلیه مطالب نوشتاری، صوتی و تصویری که در این سایت می­ بینید برای اتباع کشور افغانستان، در هر جای دنیا که باشند، تا ابد رایگان است. تکثیر آنها هم برای ایشان مجاز است و بندهای فوق مشمول حال ایشان نمی­گردند. اگر بدانم که کسی افغانی است (صِرف ادعا کفایت نمی­کند) امکان دسترسی نامحدود و مجانی را برایش فراهم خواهم کرد (افغانی­های عزیز! به همدیگر خبر بدهید). دلیل این امر را نیز هرگز و برای هیچ کسی توضیح نخواهم داد. لطفاً نپرسید.

تاکید می­ کنم که وضع قواعد فوق حق من است و هرگونه تخطی از آنها اکیداً حرام می­باشد. به جز مواردی که در بندهای 9 و 10 و 11 ذکر شدند هیچ استثنای دیگری وجود ندارد. چنانچه هر کسی به هر دلیلی از این قواعد خوشش نمی­آید و نمی­خواهد آنها را رعایت نماید باید بداند که من هم به این که او از آثارم استفاده کند به هیچ وجه رضایت نمی­دهم.

فرهاد فروغمند

مرداد 1391

پانوشت: کسانی که پس از 30 اردیبهشت 1393 برای اولین بار وارد سایت شده اند می توانند بند 6 قواعد مزبور را رعایت نکنند. تاکید می کنم که فروش آثار اینجانب و هر گونه فحاشی اکیداً ممنوع است و بندهای مربوط به این مسائل به قوت خود باقی هستند.