ای اف تی (ضربه تراپی)


پاسخ به پرسشهای متداول

چطور میتوانم فیلمهای آموزشی ای اف تی (ضربه تراپی) (تکنیک رهایی ذهن) را تهیه نمایم؟

بخشی از فیلمها را میتوانید از همین سایت دانلود کنید.

آیا روش .......... در درمان بیماری .......... موثر است؟

این روشها همگی تجربی هستند و همچون هر روش تجربی دیگری، از جمله پزشکی رایج، اما و اگر در کار آنها است. همان طور که هیچ پزشکی نمی­ تواند درمان بیماری را از قبل تضمین کند کاربران این روشها نیز با چنین محدودیتی روبرو هستند. لذا اگر کسی مدعی شده است که با فلان روش حتماً شما را درمان می­ کند بدانید که یا ناآگاه هست و یا شیاد.

از سوی دیگر این روشها بی ­خطر هستند. یعنی تا به حال هیچ موردی از خطرات آنها گزارش نشده است. اما باز هم مثل هر روش تجربی دیگری نمی ­توان منطقاً ثابت کرد که در آینده هم امکان هیچ خطری وجود ندارد. لذا فقط می­ توان گفت که به امتحانش می ­ارزد و به احتمال قریب به یقین هیچ ضرری نخواهید کرد. در نتیجه قضاوت در این مورد با خودتان است. توصیه می ­کنم همیشه عقل سلیم را حاکم بدانید و از آن پیروی کنید.

پزشک معالجم استفاده از روش ......... را توصیه نمی ­کند. نظر شما چیست؟

به توصیه­ پزشک معالج­تان عمل کنید.

جلوگیری از درد در برخی موارد می ­تواند بسیار خطرناک باشد. چگونه جرات می ­کنید که به وسیله ای اف­ تی ضربه تراپی درد افراد را آرام نمایید؟

همیشه جرات نمی ­کنم و فقط گاهی اوقات چنین می ­نمایم.

این سوالی بود که در ابتدای معرفی ای ­اف ­تی ضربه تراپی (تکنیک رهایی ذهن) به مردم دنیا پزشکان آن را به کرات مطرح می ­نمودند. به تدریج معلوم شد که اگر موازین عقلی را رعایت کنید اصلاً موضوعیت نمی ­یابد. در ای ­اف­ تی ضربه تراپی با ناخودآگاه افراد کار داریم. ناخودآگاه دو وظیفه مهم دارد: زنده نگه داشتن و سالم نگه داشتن شخص. اگر کسی ندانسته یا ناخواسته قصد صدمه رساندن به جان یا سلامتی خود را داشته باشد ذهن ناخودآگاه مانع او می­ گردد. این امر بارها امتحان شده و در مورد اشخاص عاقل هیچ خطری گزارش نگردیده است. در مورد اشخاص غیر عاقل هم که اگر پزشک متخصص نیستید اصلاً اجازه­ کار بر روی آنها را ندارید.

آیا روش ......... در دانشگاه­ها تدریس می ­شود یا مورد تایید مراجع علمی معتبر دنیا می­ باشد؟ کاربرد آن در کجا است؟

خیر. این روش­ها خیلی جدیدتر از آن هستند که راه خود را به دانشگاه­ ها و مراجع علمی باز کرده باشند. معمولاً روحیه­ محافظه­ کاری بر این مراکز حاکم است و در پذیرش علوم جدید خیلی کند عمل می­ کنند. اگر می­ خواهید منتظرشان بمانید به اندازه­ یکی دو نسل زمان را از دست خواهید داد. علوم جدید را باید در موسسات حرفه ­ای و کاربردی بیابید. این روشها در چنین موسساتی و خصوصاً در بخش غیر دولتی به عنوان سلاح مخفی و برگ برنده به کار می­ روند. مواردی که از کاربردهای حرفه ­ای آنها، مثلاً در ورزش، منتشر شده­ حیرت­ انگیزند. در ایران هم به نتایج مشابهی دست یافته­ ایم. ولی کسی حاضر نیست صدای آن را در بیاورد و البته به آنها حق می­ دهم.

آیا شما مسئولیت استفاده­ اشخاص از روش ........ را می ­پذیرید؟

به هیچ وجه. هر چند که کاملاً مطمئنم که علوم بسیار مفیدی را به مردم معرفی می­ کنم ولی نمی ­توانم از دانش و مهارت تک ­تک افرادی که اینها را به طرق مختلف فرا می ­گیرند و به کار می ­برند اطمینان یابم. لذا مسئولیت هر کاری که می­ کنید (یا برای­تان می­ کنند) تمام و کمال با خودتان است. اگر نمی­ خواهید یا نمی­ توانید این مسئولیت را بپذیرید شرعاً شما را مجاز به استفاده از مطالبم نمی دانم.

اگر ای ­اف­ تی (ضربه تراپی) (تکنیک رهایی ذهن)واقعاً این قدر خوب است پس چرا تا همین چندی پیش اصلاً اسم آن را هم نشنیده بودم؟

هر علم یا روش جدیدی که پدید می­آید در ابتدا با مقاومت از جانب افراد روبرو می­ شود. در کشور ما هم که "هر دم از این باغ بری می ­رسد" و کسی ادعاهای عجیبی سر می ­دهد و لذا طبیعی است که این مقاومت در ایران بیش از بسیاری از مناطق دیگر دنیا باشد.

به علاوه آقای گری کریگ هیچ اعتقادی به شیوه­ های متداول تبلیغاتی ندارد و ترجیح می­ دهد مردم خودشان ای اف­ تی (ضربه تراپی) (تکنیک رهایی ذهن) را به هم معرفی نمایند.

آیا ای ­اف ­­تی (ضربه تراپی) (تکنیک رهایی ذهن) در کشورهای دیگر دنیا هم مطرح است؟

بله، تا جایی که می ­دانم به همه جای دنیا رفته است. در کشورهای همسایه­ ما نیز هم به کار می­ رود و هم تدریس می ­شود.

چگونه می­ توانم ای ­اف­ تی (ضربه تراپی) (تکنیک رهایی ذهن) را بیاموزم؟

ابتدا از کتاب راهنمای رسمی آن که همیشه رایگان بوده و خواهد بود شروع کنید. هر قسمت آن را به کرات تمرین کنید. هم بر روی خودتان و هم بر روی دیگران به تجربه بپردازید. اگر باز هم علاقه داشتید که مطالعه نمایید کتابهای خودآموز و گفتگو با استاد را بخوانید. شیوه­ کار اساتید در این کتابها شرح داده شده است.

آیا می­ توانم روش ........ را با روش ........ ترکیب کنم؟

معمولاً بله. این روشها به خوبی با هم ترکیب می­ شوند. کارایی ترکیب بستگی به مهارت و هنر شما دارد.

آیا شما درمان می ­کنید؟

خیر. به صراحت اعلام می­ دارم که هیچ کسی را درمان نمی­ کنم. پزشک هم نیستم. معمولاً هم فقط افراد را راهنمایی می کنم که خودشان از این روشها استفاده کنند و من صرفاً جملات لازم را می گویم و بر نقاط مشابه بدن خودم ضربه می زنم. بدین ترتیب هیچ کسی نمی تواند ادعا کند که من باعث بهبودی او شده ام. چون اولاً تنها حرف زده ام و بر خودم ضربه زده ام و ثانیاً او خودش بر خودش ضربات را زده است. پس اگر بهبودی به دست آید قاعدتاً حاصل کار خود افراد است نه من.

چه طور این روشها را بیاموزیم؟

با مطالعه­ کتابها و مشاهده­ فیلمهایی که به تدریج در سایت می­ گذارم. در حال حاضر صلاحیت هیچ کسی را به عنوان مدرس این علوم و روشها تایید نمی­ کنم. اگر عازم سفر به خارج از کشور هستید در بسیاری از کشورها می توانید دوره ­های آموزشی آنها را بیابید.

آیا می­ توان کتابهای چاپ شده شما یا ابزارهای برخی روشها را خریداری نمود؟

خیر. نسخ چاپ شده به اتمام رسیده ­اند و آنها را تجدید چاپ نخواهم کرد. تنها محصولاتی که در حال حاضر ارائه می­کنم کتابهای دیجیتال و فایلهای صوتی و تصویری هستند.

آیا تمامی نوشته ­های شما در سایت موجود هستند؟

خیر. برخی از آنها را هنوز در سایت نگذاشته ­ام و برخی دیگر را هم هرگز نخواهم گذاشت.

چگونه می ­توان مدرک استادی ای ­اف­ تی (ضربه تراپی) (تکنیک رهایی ذهن) را گرفت؟ ایا شما آن را می­ دهید؟

مدرک استادی ای­ اف­ تی (ضربه تراپی) (تکنیک رهایی ذهن) چند سالی است که دیگر در هیچ کشوری صادر نمی ­شود. در آن زمانی هم که صادر می شد این کار برای تمامی مردم دنیا، با هر تابعیتی که داشتند، فقط و فقط در آمریکا صورت می­ گرفت. تمامی اساتید ای ­اف ­تی (ضربه تراپی) (تکنیک رهایی ذهن) را، که عده­ آنها چندان هم زیاد نیست، می­ شناسم و لذا کاملاً مطمئنم که کسانی که ادعای استادی آن را در ایران دارند دروغ می­ گویند.

اینجانب قواعدی را که گری کریگ برای مدارج ای­ اف­ تی (ضربه تراپی) (تکنیک رهایی ذهن) و آموزش آن گذاشته است رعایت می­ کنم و لذا مدرک دروغین استادی به کسی نمی ­دهم.

اما می ­توانم اجازه­ تدریس ای اف­ تی (ضربه تراپی) (تکنیک رهایی ذهن) را به کسانی که بر آن مسلط باشند بدهم. تا به حال چنین مجوزی به هیچ کسی نداده­ ام. اگر کسی تمایل به تدریس دارد به سه شرط می­تواند مدرس ای ­اف­ تی ضربه تراپی شود:

1-     کاملاً در استفاده از آن ماهر باشد. این را باید به چشم خود ببینم.

2-     به لحاظ علمی هم مسلط باشد و از عهده پاسخگویی به سوالات افراد برآید.

3-    توانایی تدریس داشته باشد. شخصاً سر چند کلاس که او برگزار می­ کند حاضر خواهم شد تا نحوه تدریسش را ارزیابی نمایم.

با رعایت موارد فوق وی می ­تواند مدرک حضور در جلسه و نه مدرک مهارت یا استادی به شاگردانش بدهد و من نیز برگه ­ای را که به افراد می­دهد امضا می ­کنم.

چگونه می­توان با شما تماس گرفت؟

هر وقت بتوانم به شماره موبایل 09101425931 در مواقعی که بتوانم جواب میدهم.

آیا می­ توانم روش ......... را به دیگران بیاموزم؟

حتماً. فقط سه نکته را رعایت کنید. 1- از موازین عقلی خارج نشوید. 2- بر مبنای کتاب اصلی یا راهنمای رسمی آن درس بدهید 3- اگر چیز دیگری را با این روشها ترکیب می­ کنید به افراد در این باره به صراحت توضیح دهید تا فکر نکنند که آنچه که درس می­ دهید دقیقاً همان روش....... می­باشد.


با کدام یک از ناشران کار کرده اید (یا می کنید)؟
می دانم که برخی از ناشران به دروغ ادعای همکاری با مرا داشته اند. تاکنون فقط با یک ناشر (همت جاودان) همکاری کرده ام. بدانید که هر ناشر دیگری که چنین ادعایی دارد دروغ می گوید.

فلان موسسه یا سایت مدعی است که کتابهای شما را می فروشد و وجه آن را هم از پیش دریافت می کند. آیا چنین امکانی وجود دارد که کتابهای شما را بدین طریق بخریم؟
خیر. به هیچ وجه. بدانید که این کارها فقط کلاهبرداری هستند. کتابهای من دیگر در بازار موجود نمی باشند.